Nietypowe cechy kamerki samochodowej

Podczas kupowania kamerek samochodowych głównie zwraca się uwagę na to, jaka jest rozdzielczość realizowanych przez nią nagrań, a także jaka jest ilość nagrywanych na sekundę klatek. Jak się okazuje, te bardzo oczywiście ważne cechy nie są jedynymi, na które trzeba zwrócić uwagę. Czym jeszcze powinno się zainteresować podczas kupowania kamerki samochodowej?

Czujnik ruchu

Często zdarza się taka sytuacja, gdy w nocy, czy też w czasie dnia gdy auto zostało pozostawione na parkingu, dochodzi do jego uszkodzenia, a sprawca się oddala. Najczęściej kończy się to naprawianiem samochodu z własnej kieszeni, ponieważ nie ma żadnego sposobu na odnalezienie winnego. Sytuacje tego typu wyglądałyby nieco inaczej, gdyby posiadać kamerkę z czujnikiem ruchu. Jest to taki model, który cały czas monitoruje przestrzeń przed sobą i w razie wykrycia zbliżenia się do samochodu osoby lub innego auta, rozpoczyna nagrywanie. Dzięki temu możliwe jest łatwe i szybkie namierzenie osoby, która uszkodziła samochód.

Tryb nocny

Choć nowoczesne kamerki samochodowe cechują się naprawdę doskonałymi nagraniami, to jednak przystosowane są one w większości do tego, aby wykonywać je w ciągu dnia. Gdy słońce zachodzi, jakość nagrań drastycznie się pogarsza. Żeby tak się nie stało, koniecznie trzeba nabyć taki model, który wyposażony jest w tryb nocny. Oznacza to, że kamerka ta rejestruje nagrania bez naturalnego światła tak samo dobrze i wyraźnie, jak te w ciągu dnia. Jest to bardzo ważna funkcja, ponieważ w czasie zimy dzień jest krótki, więc większość nagrań realizowana jest w nocy.