Category

Czy warto kupić używany samochód?

Nie da się ukryć, że nowe samochody, choć są bardzo kuszące i naprawdę rewelacyjnie wyglądające, to jednak są również zwyczajnie zbyt drogie dla wielu kierowców. Sprawia to, że sięgają oni po pojazdy używane. Powstaje jednak pytanie, czy aby na pewno warto tak robić? Czy samochody z drugiej ręki warte są kupienia?

Wady i zalety używanych samochodów

Jeśli chce się znać odpowiedź na pytanie, czy warto kupić używany samochód, najpierw trzeba się zastanowić nad tym, jakie są jego najważniejsze wady oraz zalety. Do zalet z pewnością można zaliczyć niską cenę, a także bardzo wysoką dostępność. Sprawia to, że nie trzeba na auto czekać wielu miesięcy, jak w przypadku wersji nowej.
Oczywiście do najważniejszych wad zaliczyć trzeba niepewną przeszłość takiego samochodu, jego potencjalnie wysoka awaryjność, a także niezbyt dobry stan techniczny.

Gdzie kupić używany samochód?

Jak się jednak okazuje, wszystkich powyższych wad można uniknąć, jeśli tylko kupi się samochód w odpowiednim miejscu. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim warto w tym punkcie wiedzieć, aby unikać kupowania auta w komisach, ponieważ te z reguły nastawione są na szybki zysk i oferują bardzo dyskusyjne jakościowo pojazdy. Niezbyt dobrym pomysłem jest także kupowanie auta od osoby prywatnej, ponieważ w tym wypadku najprawdopodobniej trzeba będzie pokonywać duże odległości, aby auto obejrzeć, co oczywiście nie będzie gwarantowało, że się je kupi. Najlepszym miejscem do kupienia auta z drugiej ręki jest salon samochody, który również i takie posiada w swojej ofercie.

Artykuł powstał we współpracy z tym olsztyńskim salonem