gabka-polerska

Pady polerskie – czym się kierować przy ich wyborze?

Lakierowanie samochodu to czynność wymagająca dbałości o najmniejsze szczegóły. Z tego powodu podczas jej wykonywania warto korzystać z efektywnych i profesjonalnych akcesoriów, do których należą gąbki polerskie. Podpowiadamy, jak działają i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Pady do polerowania samochodu – działanie

futro-polerskieLakier nakładany na karoserie pojazdu składa się z kilku warstw. Ostatnia z nich jest bezbarwna i ma chronić poprzednie znajdujące się bliżej karoserii. Ponadto, lakier bezbarwny nadaje błysk znajdującym się pod nim warstwom. Siłą rzeczy jest on narażony na różnego rodzaju uszkodzenia, którą prowadzą do zmniejszenia walorów estetycznych pojazdu. Pady do polerowania samochodu służą do bezpiecznego usuwania tej zewnętrznej warstwy lakieru. Do ich używania konieczne jest wykorzystanie urządzeń elektrycznych w postaci zapewniających odpowiednią prędkość obrotową.

Rodzaje padów polerskich

Gąbki polerskie występują w kilku formach, a ich wybór jest uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy oraz zamierzonego efekty końcowego. Pady do samochodów dzieli się na:

  • twarde – sprawdzą się w połączeniu z najbardziej ściernymi pastami polerskimi. Pomagają w usuwaniu głębokich zarysowań na lakierze.
  • średnie – średniościerne, przeznaczone do likwidacji rys o średniej głębokości. Tego rodzaju gąbki polerski można stosować z dodatkiem wosku.
  • miękkie – używane w połączeniu z delikatnymi pastami polerskimi. Sprawdzą się przy usuwaniu hologramów oraz jako środek do nadawania ostatecznego połysku lakieru.