scierka do samochodu

Akcesoria do pielęgnacji samochodu

Wiele sklepów samochodowych dba o to, aby każdy miał dostęp do odpowiednich akcesoriów, kosmetyków, które ułatwią wykonywanie prac czyszczących, czy też konserwujących. To właśnie w takich miejscach, a także w wielu innych, otrzymać można specjalny ręcznik, który będzie wykonany z mikrofibry. Taki, który można z powodzeniem wykorzystać do osuszenia całej powierzchni samochodu.
recznik do osuszania samochodu

Gramatura ręcznika

Wybierając ręcznik z mikrofibry do samochodu, należy zwrócić uwagę na jego gramaturę. Najczęściej można spotkać te, których gramatura wynosi 550mg/m2 lub 900mg/m2. Który z nich będzie lepszy? Obydwa są chłonne, ale jednak większa gramatura jest lepsza. Przyjemniejsza w dotyku, grubsza, jest w stanie wchłonąć bardzo dużą ilość wody. Aczkolwiek, jeżeli ktoś ma problem z otrzymaniem 900mg/m2, to z powodzeniem może wybrać 550mg/m2. Taki ręcznik do samochodu jest doskonałą propozycją, która ułatwi osuszenie pojazdu. Duży wybór profesjonalnych ręczników do osuszania auta znaleźć można w sklepie ShininCar.

Użycie ręcznika do osuszania

Zanim jednak ktoś użyje ręcznik do osuszania auta, powinien wiedzieć jak tego dokonać. Wystarczy niby tylko go przyłożyć do powierzchni lakieru, wytrzeć i już po temacie. Nie! Najlepiej ręcznik w pierwszej kolejności…zmoczyć, dzięki czemu jego włókna będą bardziej skore do współpracy. Należy wystrzegać się przeciągania ręcznika z jednej strony na drugą. Najlepiej podejść do tego w sposób punktowy, dzięki czemu będzie można uniknąć nieestetycznych zacieków na lakierze. Chyba, że ktoś dysponuje ręcznikiem typu Twist, to może śmiało przeciągać nim na różne strony.