Krauss Shinemaster S15 maszyna polerska

Różne rodzaje maszyn polerujących

Jedną z kluczowych różnic w polerce Dual Action jest rozmiar pełnej orbity, zwanej potocznie „rzutem”. Im większa orbita, tym większa powierzchnia jest polerowana, co umożliwia szybsze zakończenie pracy, a także mniej prawdopodobne jest, że spowoduje niechciane rozpryski na lakierze, które może wywołać polerka rotacyjna. Czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość rzutu, ponieważ wpływa to na poziom wibracji przekazywanych z powrotem do maszyny, im większy rzut, tym większe wibracje, jak i odwrotnie. Mniejsze DA na orbicie mają zmniejszone wibracje i lepiej radzą sobie z obszarami konturowymi. Wiele DA, takich jak sprzęt od firmy Dodo, ma standardowy rzut 8 mm. Jednak włoski producent RUPES opracował serię o znacznie większych rzutach, które mają szerokość 15 mm i są lubiane przez wielu profesjonalnych detalistów. Szersza maszyna do polerowania o rzucie 21 mm idealnie nadaje się do warsztatów blacharskich, w których duże panele wymagają szybkiego polerowania. LHR 12E Duetto ma rzut 12 mm i jest zdecydowanie skierowany do amatorów, którzy próbują samodzielnie nauczyć się dbać o karoserię.

Rozważając rozpoczęcie polerowania maszynowego, wybranie polerki maszynowej sprowadza się do kombinacji wielu czynników i może być trudno ustalić, od czego zacząć, szczególnie przy dodawaniu szerokiej gamy wkładów polerskich i mieszanek na rynku.

Aby ułatwić ten proces, firma UF wstępnie spakowała wybrane popularne polerki maszynowe z odpowiednimi, łatwymi w użyciu podkładkami i mieszankami w poręczne zestawy do polerowania maszynowego. Dla entuzjastów, którzy już mają maszynę do polerowania, dostępna jest również seria zestawów do polerowania, zawierająca wypróbowane i przetestowane kombinacje wkładek i mieszanek czyszczących.