mycie auta

Jakie kosmetyki do samochodu warto wybrać?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele kosmetyków samochodowych, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Godne polecenia są nie tylko kosmetyki do karoserii, ale również preparaty do opon, felg albo szyb. Nie można zapominać również o elementach plastikowych albo tapicerce, która dość często się brudzi.

Porządny szampon do auta

Opisując najpopularniejsze kosmetyki do samochodu w pierwszej kolejności warto wspomnieć o szamponach do auta. Dzięki tym profesjonalnym preparatom nie ma nawet najmniejszego ryzyka uszkodzenia powłoki lakierniczej. Godne polecenia są szampony z woskiem, dzięki którym nawet bardzo stare auto prezentować będzie się jak nowe. Pamiętać należy o tym, że szampony z woskiem nadają się jedynie do karoserii. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej również specjalne szampony osuszające oraz nabłyszczające. Nowością na rynku są szampony, które zapobiegają utlenianiu lakieru.

Sprawdzone preparaty do czyszczenia felg

Jednym z najtrudniejszych zadań, które stoi przed kierowcami jest oczywiście wyczyszczenie felg. W tym konkretnym przypadku warto jak najszybciej postawić na porządne kosmetyki do samochodu od renomowanego producenta (zobacz takie). Na felgach osadza się nie tylko brud z dróg, ale również nalot z opiłków, który pochodzi z klocków hamulcowych i jest bardzo trudny do usunięcia. Specjalne płyny do czyszczenia felg posiadają silnie żrące kwasy, dzięki czemu poradzą sobie nawet z dużymi zabrudzeniami. Większość kosmetyków do felg dostępnych jest w postaci spray’u, dzięki czemu ich aplikacja jest bardzo prosta.