Prace lakiernicze przy samochodzie

Jeśli chce się odnowić wygląd samochodu, czy też chce się zmienić jego kolorystykę niezbędne jest wykonanie lakierowania. Do czynności tej dodatkowo realizowane jest polerowanie, które ma zapewnić usuwanie niedoskonałości z powłoki lakieru. W tym celu używane mogą być:
– gąbki polerskie,
– futra polerskie,
– mleczka polerskie.

Jaki materiał wybrać?

Materiał do polerowania powinno się wybierać w zależności od tego jakie defekty mają być usuwane z lakieru. Gdy chce się dokonać jedynie korekty lakieru, a nie usuwać bardzo duże uszkodzenia wówczas można postawić na futro polerskie. Natomiast przy używaniu futra polerskiego trzeba brać pod uwagę, że jest to materiał, który daje szybsze efekty, ale jest znacznie bardziej agresywny. Przekłada się to między innymi na konieczność posiadania większego doświadczenia, gdy zamierza się zrealizować precyzyjne prace.

Zalety futra polerskiego

Niewątpliwie futro polerskie posiada wiele zalet. Jedną z nich jest to, że może być doskonałą alternatywą w stosunku do ostrych padów polerskich. Przede wszystkim zapewnia dużą moc cięcia przy jednoczesnej możliwości zachowania doskonałej wentylacji. Przy zastosowaniu futer do polerowania można realizować korekty lakieru, ale także usuwać głębokie rysy. Zastosowanie takich wyrobów sprawdza się przede wszystkim w starszych samochodach, które posiadają zniszczą, w wielu miejscach, karoserię. Stosując futro jedynie do usuwania lekkich zarysowań nie trzeba wykonać prac z wykorzystaniem materiału ściernego. Zamiast tego używane są między innymi mleczka grubościerne czy pasty. Oczywiście niezbędne jest zdecydowanie się na futra odpowiedniej wielkości.