tor w Kamieniu Śląskim

Co oferuje tor w Kamieniu Śląskim?

Według ekspertów w dziedzinie motoryzacji, tor w Kamieniu Śląskim jest jednym z najlepiej przygotowanych obiektów sportowych tego typu w Europie.

Co wyróżnia tor w Kamieniu Śląskim?

Jest to jeden z dwóch torów w Polsce, który posiada homologację Polskiego Związku Motorowego, dzięki czemu może on gościć uczestników mistrzostw Polski. Mimo tego, że obiekt ten przeznaczony jest głównie do profesjonalnych przejazdów, coraz częściej jest on wybierany również przez osoby, które chcą przeżyć niezapomniane emocje za kierownicą wynajętego auta sportowego. Tor ten to nie tylko doskonale rozbudowana infrastruktura, ale też dodatkowe atrakcje, które czekają na odwiedzających takie jak tarasy widokowe, wieża startowa czy kompleks konferencyjny. Warto zaznaczyć, że tor Silesia Ring, jak zwykło się nazywać tor w Kamieniu Śląskim, jest położony w województwie opolskim, około 25 km od jego stolicy. Co ciekawe na tor ten bardzo łatwo dojechać z autostrady A4. Jest to obiekt, który ma ponad 3 600 metrów i składa się z 15 zakrętów. Dzięki temu, że jest na nim wiele prostych, które umożliwiają osiąganie bardzo dużych prędkości, osoby chcące przetestować sportowe modele aut mogą wyciągnąć z nich maksimum mocy drzemiącej w silniku (szczegóły tutaj).

tor w Kamieniu Śląskim

Czym jeździć po torze?

Każdy fan motoryzacji ucieszy się z możliwości przejazdu sportowym autem po tym wyjątkowym obiekcie sportowym. Dzięki temu, że tor ten znajduje się w tak dogodnej lokalizacji. Coraz więcej osób decyduje się sprawienie takiego prezentu swoim najbliższym. Warto zaznaczyć, że jazda po torze jest również możliwa dla osób, które nie mają jeszcze uprawnień do prowadzenia auta. Niezależnie od tego, czy uczestnik będzie kierowcą, czy też pasażerem o bezpieczną zabawę zadba instruktor, który przeszkoli osoby biorące udział w wydarzeniu. Tylko dzięki fachowemu podejściu i regularnym kontrolom technicznym pojazdów, przejazdy po torze w Kamieniu Śląskim uznać można za bezpieczne.