kontrolki w samochodzie

Korzyści wynajmu samochodu w Balicach

Balice to duże podkrakowskie lotnisko i jednocześnie jedno z największych w Polsce. Odwiedzając Kraków samolotem, czy to turystycznie czy służbowo, warto pomyśleć o dalszej drodze z lotniska do centrum. Można wybrać komunikację miejską albo taksówkę. Można też zdecydować się na wynajem samochodu Balice pozwalają uczynić to na miejscu, ponieważ na samym lotnisku usługi świadczy bardzo wiele wypożyczalni pojazdów. Jakie są zalety wynajęcia auta?

Po pierwsze niezależność

Wypożyczając samochód po przylocie, można być całkowicie niezależnym. Wystarczy wsiąść za kółko i od razu można ruszać tam, gdzie znajduje się cel. Nie trzeba tłoczyć się linii autobusowej kursującej z lotniska do centrum Krakowa, która zwykle bywa bardzo intensywnie wykorzystywana przez pasażerów. Nie ma też konieczności czekać na autobus ani na taksówkę, która do tego jest bardzo droga, ponieważ lotnisko obejmuje już II strefę. Jeżeli ktoś w mieście ma rodzinę bądź znajomych, nie musi też fatygować nikogo, by przyjechał po niego do Balic.

Po drugie opłacalność

Nie da się też ukryć, że jedną z głównych zalet wynajmu samochodu w Balicach jest ekonomia. Przeliczając ilość pokonanych kilometrów oraz wykorzystany czas, zdecydowanie najszybciej można dostać się do centrum właśnie samochodem. Jeżeli istnieje konieczność by odwiedzić kilka różnych miejsc, wykorzystanie taksówki byłoby horrendalnie drogie. Natomiast w przypadku komunikacji zbiorowej, oznaczałoby to stratę mnóstwa czasu na przystankach. Bilety również nie należą do tanich, w przypadku osób nie będących mieszkańcami miasta.

Po trzecie pewność

Przed przylotem do Krakowa, warto zawczasu sprawdzić oferty wypożyczalni i zarezerwować wynajem samochodu Balice (https://www.ddpartner.com.pl/wynajem-balice) mają mnóstwo firm, które dają taką możliwość. Wtedy można być absolutnie pewnym, że po dotarciu na miejsce wypożyczone auto będzie dostępne. Dodatkowo usługę można opłacić online, unikając na miejscu zbędnych formalności oraz przewożenia gotówki. Wtedy tylko stawić się o określonej porze w punkcie obsługi klienta na lotnisku i odebrać kluczyki.