mercedes-amg-gt

AMG GT, czyli supersamochód od Mercedesa.

Każdy miłośnik motoryzacji ma swojej ulubione modele samochodów, którymi choć raz w życiu chciałby się przejechać. Wymarzonym pojazdem dla wielu osób jest z pewnością Mercedes AMG GT, czyli supersamochód produkowany przez niemiecką firmę. Oprócz sportowego wyglądu posiada szereg innych cech, które go wyróżniają i powodują, że nie sposób przejść obok tego samochodu obojętnie. Po raz pierwszy ten model zaprezentowano w trakcie trwania targów motoryzacyjnych w Paryżu, miało to miejsce w 2014 roku. 

Niesamowity wygląd i wielka moc. 

Charakterystyczną cechą wyglądu Mercedesa AMG GT jest długa maska oraz duży grill. Tego typu stylistyka nadwozia jest charakterystyczna dla samochodów sportowych. Podczas zakupu istnieje możliwość wyboru pomiędzy wersją coupé, a roadster. Projektanci chcieli jak najbardziej zredukować wagę całej konstrukcji i z tego powodu nadwozie wykonane jest w 90% z aluminium. Standardowo auta są wyposażane w 19 calowe alufelgi.

mercedes-amg-gt

Wygląd samochodu jest niesamowity, a dodając do tego wielką moc można stwierdzić, że to idealny pojazd do podróżowania we dwoje. Mercedes AMG GT jest oferowany wraz z silnikami o różnej mocy ale nawet najsłabsza jednostka ma ponad 400 km. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund. Prędkość maksymalna wynosi powyżej 300 km/h. Tego typu auto to spełnienie marzeń wszystkich osób, które uwielbiają sportowe pojazdy. Auto zdobywało wiele wyróżnień w konkursach motoryzacyjnych co jest potwierdzeniem udanej konstrukcji.