Category

Jakie produkty do czyszczenia tapicerki wybrać?

Czyszczenie tapicerki nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy są na niej ślady po czekoladzie, cukierkach, słodkich napojach itp., wówczas podstawowa czynność czyszcząca zamienia się w spore wyzywanie. Jakby mało było problemów, jakie zostały wymienione wyżej, to tapicerka jest wykonana z takich materiałów, które bez problemowo wchłaniają wilgoć. Jest to bardzo poważny problem, gdyż w długo niewietrzonym pojeździe będzie się odczuwać nieprzyjemny zapach. Czyszczenie tapicerki jest skomplikowanym procesem, dlatego do tego zadania stworzono wyspecjalizowane preparaty.

Jakie wyróżniamy rodzaje tapicerki?

W niektórych samochodach możemy się spotkać ze specjalną tapicerką https://autokosmetyk.com/srodki-do-czyszczenia-tapicerki-i-tkanin, która cechuje się łatwym utrzymywaniem w czystości. Niestety znacząca większość pojazdów jest pozbawiona takiego rozwiązania i występują tapicerki z alcantary oraz welurowe. W przypadku tapicerek walutowych obowiązuje pewna zasada, mianowicie im bardziej puchata i miękka, tym trudniej utrzymać ją w czystości.

Dużym atutem tej tapicerki jest fakt, że wspaniale się z niej korzysta, lecz jej czyszczenie nie jest wcale łatwe. Natomiast tapicerka z alcantary jest trwała i praktyczna. Ten materiał jest wykorzystywany do tapicerek jachtowych, meblowych, samolotowej oraz oczywiście samochodowej. Znacznie łatwiej się ją czyści niż tapicerkę wymienioną powyżej, ponadto jest odporna na ścieranie, miękka i wytrzymała.

Czego będziemy potrzebować?

Warto podkreślić, iż przed użyciem środków do czyszczenia tapicerki pierw trzeba odkurzyć cały samochód. Do takiego zadania możemy wykorzystać odkurzacz domowy bądź ten trzymany w dłoni. Dodatkowo przyda się woda najlepiej bieżąca, alternatywnie wiadro z wodą.

W tym wszystkim nie możemy zapomnieć o środku do czyszczenia, tapicerki może przybierać różne formy np.: piany bądź aerozolu. Warto zapatrzyć się w chusteczki wykonane z mikrofibry oraz gąbkę lub szczoteczkę z miękkim włosiem. Na sam koniec przed zabraniem się za czyszczenie tapicerki należy sprawdzić pogodę.