Czy alcantarę można golić?

Fora internetowe są miejscem w którym czasem człowiek czuje się lekko skołowany. Zadowoleni użytkownicy zachwycają się popularnym modelem pewnej włoskiej marki tłumacząc, że w zeszłym roku zepsuł się tylko trzy razy, za to za każdym razem na parkingu pod dyskontem, więc nie było nawet tak źle. Znowuż miłośnicy szwedzkiej surowości rwą włosy z głowy, gdyż w ich modelu, który już przeżył dwa pokolenia psów, zauważyli lekkie zmarszczenie na tapicerce. Świat się kończy. Można stąd wysnuć dwa wnioski. Po pierwsze użytkownicy aut czasem zwracają uwagę na bardzo różne rzeczy, a po drugie… elegancka tapicerka to podstawa.

Czyszczenie tapicerek w aucie

A jeżeli elegancka tapicerka, to regularne i skuteczne czyszczenie. Jak je przeprowadzić? W tym artykule skoncentrujemy się na alcantarze, czyli bardzo popularnym i eleganckim materiale używanym w wielu samochodach. Przede wszystkim należy zastosować odpowiedni, dedykowany środek do czyszczenia alcantary. Na rynku jest spory wybór.
Środek nakładamy na uprzednio zgrubnie wyczyszczoną i odkurzoną tapicerkę, a następnie po jego wchłonięciu się przystępujemy do dokładnego czyszczenia. Na koniec należy tapicerkę przeczesać i pozostawić do dokładnego wyschnięcia. Przed powstaniem kolejnych zabrudzeń ochroni nas odpowiednio nałożony impregnat.
Alcantara jest bardzo trwała, stąd jest pożądanym materiałem w samochodzie, lecz nie jest wieczna.

Golenie alcantary kluczem do jej doskonałego wyglądu

Środek do czyszczenia alcantary nie ochroni jej przed mechanicznym zużyciem. Z biegiem czasu mikroskopijne włókna alcantary mogą się supełkować, które skutkują mechaceniem. Rozwiązaniem jest… golenie. Najlepiej w tym celu wybrać się do specjalistów od autodetalingu, a jeżeli możemy żyć z potencjalną porażką tej operacji, to możemy zaryzykować użycie golarki do ubrań. Samodzielne wykonanie na pewno będzie tańsze, ale jest obarczone sporym ryzykiem uszkodzenia tkaniny.

Więcej o alcantarze można przeczytać na GlossFactory.pl.