Category

Samochody elektryczne

Samochody elektryczne często kojarzą się nam z wizją przyszłości. I słusznie. Te pojazdy są już dzisiaj spotykane na ulicach, jednak widuje się je bardzo rzadko. Jaki jest fenomen tych samochodów i jak tak naprawdę działają?

Samochód elektryczny- co to takiego?

Pierwszy pojazd elektryczny powstał w 1842 roku, zatem nie jest nam obcy temat napędzania maszyn prądem. Samochód elektryczny to nic innego jak pojazd, który posiada jako napęd silnik elektryczny. Obecnie wiele marek podejmuje się stworzenia własnego samochodu elektrycznego. jednak pionierem w tej dziedzinie jest zdecydowanie Renault.

Chociaż słynna Tesla również stała się dość popularna. Samochody te mają na celu głównie zmniejszenie emisji szkodliwych spalin. Troska o naszą planetę powoduje, że konieczne jest zwiększanie ilości tych pojazdów, aby mogły one w przyszłości całkowicie zastąpić samochody napędzane benzyną czy ropą.

Jak działa samochód elektryczny?

Praktycznie działanie tego pojazdu nie różni się bardzo od tego, w jaki sposób funkcjonuje pojazd z silnikiem spalinowym. Różnica jest taka, że samochód elektryczny jest po prostu napędzany przez prąd. Dodatkowo samochody te nie tylko nie zanieczyszczają naszego środowiska, lecz pracują w sposób bardzo cichy przez co nie wywołują zbędnego hałasu.

Obecnie w wielu krajach zakup samochodu elektrycznego jest dofinansowywany przez państwo. Są to pojazdy dość drogie, jednak ważniejsze stało się dla świata zadbanie o naszą planetę, dlatego przykłada się do nich tak dużą wagę.