Category

Jak wybrać warsztat samochodowy?

Stało się – samochód zepsuł się po raz pierwszy. To nie tylko problem natury finansowej, ale również technicznej. Jak wybrać najlepszy warsztat samochodowy?

Sondaż telefoniczny

Najlepiej jest rozpocząć od telefonicznej rozmowy z mechanikiem. Szczególnie w mniejszych zakładach, pracownicy i właściciele sami odbierają telefony. Jeśli posiadamy choćby niewielkie pojęcie o samochodach, szybko jesteśmy w stanie zauważyć, czy osoby, z którymi rozmawiamy, również je mają.

Można w ten sposób odbyć kilka rozmów i porównać ich jakość. Jeśli już na starcie występują zgrzyty (na przykład „kręcenie nosem” na termin odstawienia pojazdu) – lepiej wybrać inne miejsce.

Czy naprawiają państwo auta jak moje?

Niestety, wielu mechaników nie przyznaje się, że nie zna się po prostu na określonych modelach. Niektóre pojazdy różnią się budową od innych na tyle znacząco, że przeprowadzenie naprawy przez laika może zakończyć się jeszcze gorszą awarią. Dlatego tak duże znaczenie ma zwyczajne zadanie mechanikowi pytania, czy zna się również na takich samochodach.

Niestety – to w dużej mierze rosyjska ruletka, czy odpowiedzą szczerze. Choć zdarzają się osoby, które przyznają wprost, że nie specjalizują się w danym modelu, inni – stwierdzą, że się znają. Można spróbować odszukać w internecie jakieś pytania typowe dla danego modelu i je zadać, choć to również nie gwarantuje sukcesu.

Artykuł powstał we współpracy z warsztatem samochodowym Nord Auto Olsztyn