Category

Czym powinien charakteryzować się dobry rejestrator samochodowy?

Rejestratory samochodowe obecne są w coraz większej ilości jeżdżących po polskich drogach samochodów. Problem tylko w tym, że w ogromnej większości są to urządzenia o bardzo złej jakości, które generują nagrania często zupełnie nienadające się do odczytywania z nich czegokolwiek, a to sprawia, że są po prostu bezużyteczne. Czym zatem powinno charakteryzować się takie urządzenie, aby można było dzięki niemu odczytywać z łatwością wszystkie potrzebne informacje, np. numery rejestracyjne przerzedzających pojazdów?

Jakość nagrania

Rejestrator samochodowy to nic innego, jak kamera, która cały czas nagrywa przestrzeń przed autem. A nie da się ukryć, że najważniejszą cechą dobrej kamery jest rozdzielczość, w jakiej nagrywa, oraz z jaką ilością klatek. Tak naprawdę to ta druga cecha jest w tym wypadku ważniejsza, ponieważ wpływa ona na ostrość danego nagrania. Z tego powodu lepiej kupić model o standardowej rozdzielczości, np. Full HD, lecz o większej ilości klatek, czyli 60. Pozwoli to uzyskać doskonałej jakości nagrania.

Dodatkowe tryby

Producenci rejestratorów samochodowych nie poprzestają jednak na tym, aby zwiększać ich rozdzielczość i ilość klatek, lecz stosują również inne dodatkowe sztuczki od strony oprogramowania, które mają za zadanie poprawić obraz. Wśród różnego rodzaju upłynniaczy obrazu szczególnie wartą uwagi jest opcja nagrywania w nocy. Zwykła kamera również to potrafi, lecz nie w dostatecznie dobrej jakości. Wersja posiadająca to usprawnienie nagrywa po ciemku równie ostro i wyraźnie, jak za dnia, co sprawia, że zdecydowanie warto ją mieć.